понеделник, септември 13, 2010

Гаго ги пропушта Ајакс и Сосиедат

Posted on 9/13/2010 by Raisinloaf


Фернандо Гаго сигурно ги пропушта Ајакс и Сосиедат.Аргентинецот се повреди на натпреварот на Сантијаго Бернабеу купот против Пењарол по што во 53 минута беше заменет.Повредата на лигаментите ке го одалечат од терените уште саме една недела и поради тоа ке го пропушти почетокот на Лигата на Шампионите против Ајакс и натпреварот од Ла Лига против Сосиедат.Гаго три дена по натпреварот со Сосиедат ке им се придружи на соиграчите и би требало да биде спремен за мечот против Еспањол а до тој натпревар во тимот би требало да се врата Албиол и Гарај што е добра вест за тренерот Мурињо кој имаше проблеми при склопувањето на стартните единаесет.Со повреди ке останат само уште Момо Диара и Кака , и додека Диара се очекува да се врати за две недели , Кака ке отсуствува до Јануари.

1 Response to "Гаго ги пропушта Ајакс и Сосиедат"

Leave A Reply