вторник, септември 14, 2010

Реал го купува Хуанми

Posted on 9/14/2010 by Raisinloaf


Реам Мадрид е во потрага по новиот рекордер во Примера.Имено постигнувајки два гола , 17 годишниот Хуан Мигел Хименез Лопез попознат како Хуанми стана најлмадиот играч во Примера кој постигнал два гола на една утакмица.Претходниот рекордер е легендата на Реал , Раул.Челниците од Кастиља го пратат веке подолго време а добрите игри се доволен доказ дека Перез ке тргне во негов ангажман.Челниците на Реал веке се подготвуваат за преговори со Малага на кои покрај 7 милиони евра за отштета , подготвени се Хуанми да го отстапат на една или две сезони како позајмен играч.Освен горе наведениот рекорд , Хуанми стана и најмладиот играч во историјата на Малага кој постигнал погодок во дебитантскиот настап.

No Response to "Реал го купува Хуанми"

Leave A Reply