понеделник, септември 20, 2010

Каналес три недели надвор од терените

Posted on 9/20/2010 by Raisinloaf


Серхио Каналес ке биде надвор од терените поради повреда.Докторите на Реал , утрово соопштија дека офанзивниот плејмејкер на Реал Мадрид поради повреда ке пропушти неколку натпревари , а се повредил на тренингот.Се работи за повреда на глуждот.Каналес ке прпушти неколку лигашки натпревари и натпреварот од Лигата на Шампионите против Оксер , а се враќа за натпреварот против неговиот поранешен клуб Расинг Сантандер.Овие денови Албиол и Гарај потполно ке се опорават а при вракањето на Каналес на тимот ке им се приклучи и Фернандо Гаго , па на листата на повредени ке остане само Кака.

No Response to "Каналес три недели надвор од терените"

Leave A Reply