понеделник, септември 20, 2010

Карваљо : Потешко се игра за Челзи отколку за Реал

Posted on 9/20/2010 by RaisinloafЛетното засилување за Реал Мадрид , Рикардо Карваљо изјави дека потешко му било да игра за Челзи отколку за Реал.

Карваљо:Кога дојдов во Челзи ми беше многу тешко да се навикнам , во Реал веднаш се почуствував како да сум дома.Пораснав во Португалија и стилот на игра е сличен како во Шпанија.Мислам дека потешко е да се игра во Премиер Лигата.Таму играчите се физички многу појаки.Сепак во Челзи поминав шест сезони и освоив три шампионски титули од кои две со Мурињо и се надевам дека ке продолжам со традицијата да освојувам трофеи со него како што беше во Порто и Челзи.

No Response to "Карваљо : Потешко се игра за Челзи отколку за Реал"

Leave A Reply