вторник, септември 21, 2010

Манчестер Јунајтед сака да го врати Роналдо

Posted on 9/21/2010 by RaisinloafФергусон и Роналдо во деновите кога соработуваа во Јунајтед

Тренерот на Манчестер Јунајтед , Алекс Фергусон се надева дека ке го врати Роналдо на Олд Трафорт.Според АС , Фергусон чека на правиот момент за да испрати понуда за Роналдо.Сепак , таков трансфер се чини дека е далеку од реализација барем во следните 5-6 години.Дури и да се согласат на продажба од Реал не би прифатиле понуда под 100 милиони евра нешто што ниту Фергусон е спремен а ниту газдите на Јунајтед се моќни да испратат.

No Response to "Манчестер Јунајтед сака да го врати Роналдо"

Leave A Reply