среда, септември 08, 2010

Роналдо се враќа против Ајакс?

Posted on 9/08/2010 by RaisinloafШпанскиот спортски медиум АС пишува дека Кристијано Роналдо може да се врати уште за натпреварот од ЛШ против Ајакс.Роналдо во првото коло против Мајорка се здоби со повреда и според првичните проценки требаше да отсуствува три недели.Сепак , АС пишува дека опоравувањето на Роналдо оди побрзо од очекувањето и тој е спремен да се врати на нормалните тренинзи.Сигурно е дека Роналдо го пропушта саботниот дуел од домашното првенство против Осасуна.

No Response to "Роналдо се враќа против Ајакс?"

Leave A Reply