четврток, септември 09, 2010

Пепе стартува во Примера по 9 месеци

Posted on 9/09/2010 by RaisinloafСтоперот на Реал Мадрид , Португалецот Пепе е во комбинација за претстојниот натпревар во Шпанското првенство против Осасуна.Неговиот настап практично ке биде враќање на терените после 9 месеци.Пепе се повреди на 13-ти декември минатата година на натпреварот против Валенсија.Пепе се рехабилитираше од повредата и играше на светското првенство во Јужна Африка и играше во подготвителниот период за Реал Мадрид каде на пријателска утакмица против Л.А Галакси повторно се повреди.Конечниот список на играчи кои ке настапат на натпреварот против Осасуна ке биде објавен утре.

1 Response to "Пепе стартува во Примера по 9 месеци"

.
gravatar
Анонимен Says....

I'll right away grasp your rss feed as I can't in finding your e-mail subscription
link or newsletter service. Do you've any? Please let me know so that I could subscribe. Thanks.

My blog :: tillman

Leave A Reply