сабота, септември 18, 2010

Интер го сака Кака во Јануари

Posted on 9/18/2010 by Raisinloaf


Италијанските медиуми веруваат дека Интер ке се обиде да го доведе Кака во Јануарскиот преоден рок.
Извонредните настапи на Месут Озил во дресот на Реал полека ја затвораат можноста Кака да се избори за првата постава.Се верува дека целата управа на Интер се сложила со трансфер на Кака по што од вчера се започнати плановите околу преговорите со раководството на Реал.Реал се спремен да се откаже од Кака само доколку Интер понуди не помалку од 40 милиони евра што е за 20 милиони евра помалку од сумата која ја плати Реал за трансферот на Кака од Милан.Сепак останува прашањето дали Кака ке се сложи на трансфер во Интер , имајки во предвид дека тој има статус на легенда во најголемиот ривал на Интер , Милан.

No Response to "Интер го сака Кака во Јануари"

Leave A Reply