среда, септември 29, 2010

Ке се продаваат ли напаѓачите?

Posted on 9/29/2010 by RaisinloafРеал Мадрид на лето или веке во јануарскиот преоден рок може да се ослободи од Бензема или Игуаин за да собере средства да ангажира нов напаѓач во тимот.Ел Паис денеска објави дека Реал е спремен за нешто повеке од 30 милиони евра да продаде еден од напаѓачите.Наводно продажбата на еден од нив е неизбежна за да може да се финансира купувањето на нова ѕвезда во нападот.На веста од Ел Паис реагираше шпански Спорт кој тврди дека напаѓачот за кој Реал собира средства е Вејн Руни.Шпекулациите не застанаа па веста која ја пренесе Ел Паис , реагираше АС кој ги негираше сите вакви тврдења и објави дека Реал не планира да потроши повеке од 40 милиони евра на напаѓач , додека Руни е проценет на 75 милиони евра.Прашање е веродостојноста на информациите а досега Ел Паис објави многу невистини , што ја доведува во прашање и оваа.Според Реал , Бензема вреди 35 милиони евра додека Игуаин најмалку 40 милиони евра но прашање е дали Реал ке се откаже од Аргентинецот кој има една цела кариера пред себе а во минатите 3 сезони е најдобар напаѓач на кралевите , додека Бензема воопшто не задоволи.

No Response to "Ке се продаваат ли напаѓачите?"

Leave A Reply