сабота, септември 25, 2010

Повикани играчи за мечот со Леванте

Posted on 9/25/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо го соопшти списокот од 20 играчи кои ке му се спротистават на Леванте.На списокот сеуште ги нема кака,Албиол,Каналес и Гаго кои се повредени , и Пепе кој во минатото коло заработи црвен картон.

Голмани : Касиљас,Адан,Дудек
Одбрана : Рамос,Марсело,Арбелоа,Карваљо,Матеос
Средина : Гранеро,Лас,Диара,Алонсо,Леон,Ди Мариа,Озил,Хуан Карлос,Кедира
Напад : Игуаин,Роналдо,Бензема

No Response to "Повикани играчи за мечот со Леванте"

Leave A Reply