среда, септември 22, 2010

Почнува реконструкција на теренот на Бернабеу

Posted on 9/22/2010 by Raisinloaf


Пол Бургес , главниот задолжен за одржување на теренот на Сантијаго Бернабеу , денеска започнува со реконструкција на тревата.Бургес е добитник на нагрдата за најдобар одржувач на фудбалскиоте терени за 2008 и 2009 година.Пред да работи за Реал Мадрид , Бургес работеше за Арсенал и изјави дека паузата од 11 дена ке биде доволна за да се замени оштетениот дел кој настана поради лошата осветленос и проблем со системот за наводнување.Теренот се очекува да биде спремен за натпреварот од Ла Лига против Депортиво и Лигата на Шампионите неколку дена подоцна.

No Response to "Почнува реконструкција на теренот на Бернабеу"

Leave A Reply