понеделник, септември 20, 2010

Рамос најбаран на трансфер пазарот

Posted on 9/20/2010 by Raisinloaf


Серхио Рамос е најбараниот играч на Реал на трансфер пазарот.Најголемите европски гиганти се спремни да издвојат огромни суми за овој играч од одбраната.Интерес има од Милан , единствениот клуб кој досега има испратено понуда која е експресно одбиена од раководството.Се претпоставува дека Челзи има понудено 32 милиони евра,Манчестер Сити 35 милиони евра , а исто така постои интерес и од Јунајтед и Интер кој за Маикон сакаше 15 милиони плус Рамос , понуда која од раководството на Реал беше оценета како смешна и нереална.Сумата која би го натерала Перез да се откаже од Рамос би требала да изнесува повеке од 50 милиони евра , но големата доверба која ја има Рамос кај навивачите , би можела да го премисли Перез , бидејки со самата продажба на Рамос би можел да го навлече бесот и незадоволството на навивачите кои и така лесно може да изразат незадоволство доколку клубот не игра според очекувањата.

No Response to "Рамос најбаран на трансфер пазарот"

Leave A Reply