понеделник, септември 20, 2010

Игуаин : Еспањол е многу добар тим

Posted on 9/20/2010 by Raisinloaf


Гонзало Игуаин очекува тежок натпревар против Еспањол на Сантијаго Бернабеу.Еден од најдобрите напаѓачи на Реал во последните неколку сезони , Гонзало Пипита Игуаин коментираше за следниот противник на Реал , Еспањол со кого се среќаваат утре во 22:00 часот.Игуаин тврди дека Еспањол се секогаш незгоден противник кој има многу мотивиран и тактички спремен состав против големите притивници.Игуаин кој не е во препознатливата форма на почетокот на новата сезона се надева дека токму против Еспањол ке блесне во препознатливиот сјај и ке ги замолчи медиумите.

No Response to "Игуаин : Еспањол е многу добар тим"

Leave A Reply