четврток, септември 16, 2010

Видео : Озил ги освои срцата на навивачите

Posted on 9/16/2010 by RaisinloafЛетното засилување на Реал Мадрид , Месут Озил во два натпревара како стартер се забетонира во првата постава со сјајните игри.Досега само феноменот Роналдо успеал толку брзо да ги придобие играчите со своите игри.Шпанскиот весник Марка кој е наклонет кон белите , истакнува дека 22-годишниот играч е рамо до рамо со великаните Зидан,Бекам и Фиго и дека Реал и неговите навивачи допрва ке се воодушевуваат со игрите на Озил.

Видео:

No Response to "Видео : Озил ги освои срцата на навивачите"

Leave A Reply