понеделник, септември 06, 2010

Кака се враќа во Декември

Posted on 9/06/2010 by RaisinloafРикардо Кака после операцијата на левото колено која беше извршена во Белгија продолжува со рехабилитацијата и наместо во Јануари тој ке се врати на терените порано , поточно во Декември.Сепак Мурињо нема да ризикува веднаш и ке му даде доволно време за да се врати во форма и првиот натпревар на Бразилецот ке биде на 9. Јануар против Виљареал.Се претпоставува дека Мурињо за вракањето на Кака направил посебен план и оваа сезона најмногу ке го користи во Кралскиот Куп за да се врати во форма каква што се очекува за него и наредната сезона целосно да го покаже својот талент.

No Response to "Кака се враќа во Декември"

Leave A Reply