понеделник, септември 13, 2010

Каналес : Пред нас е светла иднина

Posted on 9/13/2010 by Raisinloaf


Серхио Каналес исто како и Икер Касиљас е уверед дека овој тим на Реал Мадрид има светла иднина бидејки се многу млад тим.Реал е еден од најмладите тимови во Шпанија со најдобриот тренер.И Канелес како и Икер им порачаа на навивачите да се стрпат бидејки овој тим е многу млад и ке им треба малку време за да почнат да ги прикажуваат игрите кои се очекуваат од нив.

Каналес: Имаме многу млада екипа кој сеуште се уигруваа и не може од нас да се очекува веднаш да пикажуваме одлични партии.Полека ке стануваме подобри и пред нас е светла иднина и веруваме во успех.Барселона следната недела игра против Атлетико и во случај на нивен пораз нема да се опуштиме бидејки сезоната е долга и не е само Барселона единствениот кандидат за титулата , овде се Валенсија,Атлетико и Севиља кои имаат одлична екипа.

No Response to "Каналес : Пред нас е светла иднина"

Leave A Reply