петок, септември 10, 2010

Роналдо повикан за Осасуна

Posted on 9/10/2010 by RaisinloafКристијано Роналдо е повикан за мечот против Осасуна.Реал утре во 20:00 часот на домаше терен ја пречекува Осасуна а Кристијано Роналдо кој неодамна се рехабилитираше од повредата е повикан во составот за утре но нема да настапи од првата минута.Прашање е доколку Реал е со поволен резултат дали и ке влезе во игра.На списокот ги нема Мамаду Диара,Кака,Гаго,Албиол и Гарај.
Следните играчи се повикани за натпреварот:Касиљас,Адан и Дудек , Карваљо,Рамос,Пепе,Марсело,Арбелоа,Матеос,Кедира,Лас,Гранеро,Чаби,Каналес,Леон,Ди Мариа,Озил,Роналдо,Бензема и Игуаин.

No Response to "Роналдо повикан за Осасуна"

Leave A Reply