петок, септември 10, 2010

Кедира,Озил и Леон стартери против Осасуна

Posted on 9/10/2010 by RaisinloafЖозе Мурињо одличил да направи неколку промени во составот кој играше против Мајорка.Така на клупата ке се најдат Алваро Арбелоа,Каналес и Диара.Од првата минута ке започнат Кедира и Озил кој медиумите веке им прогнозираат краток престој во Мадрид иако само месец и половина се во Мадрид.Кедира ке игра на местото на Лас , додека Озил на местото на младиот Каналес кој би требало во игра да влезе во второто полувреме.Поради вракањето на Пепе , од првиот тим на клупата се сели Арбелоа а на местото десен бек се враќа Серхио Рамос.Педро Леон ке игра како десно крило , поточно ке го менува Роналдо.Во нападот промени нема да има , Игуаин ке стартува како најистурен напаѓач

1 Response to "Кедира,Озил и Леон стартери против Осасуна"

.
gravatar
Анонимен Says....

I loѵe your blog.. vеry nіce cοlors & theme.
Dіd yοu dеsіgn this website yourself or did уou hігe somеοne to do іt for уou?
Plz replу aѕ Ι'm looking to construct my own blog and would like to know where u got this from. thank you

Feel free to surf to my weblog ... hemroids

Leave A Reply