среда, септември 01, 2010

Озил со број 23

Posted on 9/01/2010 by RaisinloafМесут Озил ке го превзеде дресот со број 23 кој во Реал Мадрид го носи Рафаел Ван Дер Варт.Иако не службена потврда дека Рафаел е нов играч на Тотенхем , Фифа дала согласност трансферот да се реализира иако клубовите малку задоцнија со негова реализација.Месут Озил со заминувањето на Рафаел , заедно со Каналес ке добијат повеке шанси за игра.Истотака клубот соопштил дека младиот Матеос ке добие професионален договор и ке остане во првиот тим и ке го носи дресот со број 15.Останатите засилувања оваа сезона официјално ги добија броевите на своите дресови.Карваљо со број 2,Каналес 16,Педро Леон 21,Ди Мариа 22 (Алонсо ја презеде 14-та),Кедира 24 (Гранеро ја презеде 11-та).

No Response to "Озил со број 23"

Leave A Reply