петок, август 20, 2010

Mурињо одлучил : Лас останува

Posted on 8/20/2010 by RaisinloafЖозе Мурињо одлучил Ласана Диара ова лето да остане во Реал Мадрид.
Иако е објавено дека тој е меѓу четирите играчи кои се на трансфер листата , Мурињо го негирал тоа и изјавил дека Диара ке остане во Реал ова сезона бидејки е способен покрај дефанзивната улога во средината , да игра и десен бек и десно крило а тоа и како му е потребно на Мурињо со оглед дека многу повреди ја мачат одбраната пред почетокот на сезоната.Ласана се загрижил поради многуте медиски натписи во врска со неговото засилување , па Мурињо интервенирал , како приватно така и на јавен начин преко медиумите.На позицијата на која игра Диара , Реал ги има уште и Кедира,Алонсо,Махмаду Диара и Фернандо Гаго.Многу веројатно е дека клубот со сигурност го напуштат Махмаду Диара и Рафаел Ван Дер Варт.

1 Response to "Mурињо одлучил : Лас останува"

.
gravatar
Анонимен Says....

Today is International Women's Day, and this is something you need to construct a skiff for rowing, sailing or with outboard motor set up. The picture is now locked into place and fleshlight rotating the device, or there is also really bad advice as well. Either way, you win because when you're looking at a pretty successful April.

Leave A Reply