четврток, август 19, 2010

Иван Елгера : Не ми е јасно зошто се купени Озил и Карваљо

Posted on 8/19/2010 by Raisinloaf

Поранешниот дефанзивец на Реал , Иван Елгера не е воодушевен со последните две засилувања за кралскиот клуб - Месут Озил и Рикардо Карваљо.
Стоперот на Валенсија тврди дека немало потреба од нивните трансфери.


"Озил играше добро на Мундијалот , но не знам како ке се вклопи во формацијата на Мурињо.Не може секоја година да се донесува по еден плејмејкер.Реал ги има Каналес,Озил,Кака и Рафаел Ван Дер Варт.Ги има премногу на таа позиција.Што се однесува до Карваљо , не беше потребен таков играч во Мадрид"

Бившиот шпански репрезентативец не мисли дека Мурињо ке направи нови галактикоси.

"Мурињо сака да направи шампионски состав одма, не му се потребни играчи кои ке продаваат дресови , туку кои победуваат" - Заврши Елгера

No Response to "Иван Елгера : Не ми е јасно зошто се купени Озил и Карваљо"

Leave A Reply