понеделник, август 23, 2010

Кристијан Панучи : Најдобрите моменти ги поминав во Реал

Posted on 8/23/2010 by Raisinloaf


Некогашниот играч на Реал Мадрид , 37-годишниот Кристијан Панучи кажа збогум на активното играње фудбал.Панучи за Реал играше во периодот од 1996-1999 година и за тоа време во дресот на кралскиот клуб одигра 73 натпревари и постигн 3 погодоци.

Панучи:

"После долго размислување одлучив да се повлечам.Имав понуди од САД но немам повеке мотивација.Станав првиот Италијанец кој со Реал Мадрид ја освои Лигата на Шампионите и тоа беше најголемиот и најубавиот момент во мојата кариера.Во оваа прилика сакаам да им се заблагодарам на сите клубови каде настапував,тренерите,соиграчите а посебно Фабио Капелo". - заврши Панучи.

No Response to "Кристијан Панучи : Најдобрите моменти ги поминав во Реал"

Leave A Reply