вторник, август 31, 2010

Проблеми со повредени играчи

Posted on 8/31/2010 by RaisinloafПо натпреварот со Мајорка тимот на Реал со соочува со сериозен проблем со повредени играчи.Така Кристијано Роналдо поради повреда на глуждот ке паузира две до три недели и сигурно ги пропушта мечевите со Осасуна и Сосиедат во домашното првенство како и дуелот од Лигата на Шампионите против тимот на Ајакс.Вториот играч кој се пожали на повреда по мечот со Мајорка е Ласана Диара кој го повредил мускулот на десната нога и ке паузира само две недели.По Диара и Роналдо на подготовките за репрезентацијата на Франција на повреда се пожалил Карим Бензема но не е ништо сериозно и ке настапи за репрезентацијата на Франција на 3-ти септември против Белорусија.На списокот на повредени од порано се наоѓат Кака,Пепе,Албиол,Гарај и Гаго.

No Response to "Проблеми со повредени играчи"

Leave A Reply