вторник, август 31, 2010

Официјално : Дренте позајмен на Херкулес

Posted on 8/31/2010 by RaisinloafРеал Мадрид на службената страница потври дека Ројстон Дренте следната сезона ке настапува за новиот Шпански прволигаш ,Херкулес како позајмен играч на една година.Дренте во Реал пристигна од тимот на Феенорд а мината сезона за тимот запиша само 8 настапи.

No Response to "Официјално : Дренте позајмен на Херкулес"

Leave A Reply