петок, август 20, 2010

Арбелоа : Ке играме многу офанзивно

Posted on 8/20/2010 by RaisinloafАлваро Арбелоа не се согласува со мислењата на медиумите околу играта која Мурињо ке ја постави во Мадрид.Иако е Мурињо специјалец за дефанзивна игра и за нокаут мечеви , Арбелоа е уверен дека Реам Мадрид , кој минатата сезона реализираше над 100 погодоци ке биде уште подобра екипа откако во клубот стигна специјалниот кој им влеа додатна самодоверба.

Арбелоа:

"Минатата сезона видовме еден многу офанзивен Реал кој постигна преку 100 погодоци , оваа сезона сигурно ке бидеме уште подобри.Не верувам дека сезоната ке биде забавна како што Пике изјави.Се засиливме доста добро и имаме намера да играме уште подобро бидејки го имаме најдобриот тренер.Моментално имаме многу повредени играчи , посебно во одбраната што ми дава шанса да се докажам кај тренерот , но пред се јас сакам што побрзо да се опорават.Иако моментално имаме 26 играчи верувам дека можам да се пробијам во првиот состав." - заврши Арбелоа.

1 Response to "Арбелоа : Ке играме многу офанзивно"

.
gravatar
Анонимен Says....

Thanks designed for sharing such a pleasant thinking, article is good, thats why i have read it entirely

Here is my webpage; this site

Leave A Reply