сабота, август 21, 2010

Против Херкулес без Рамос и Касиљас

Posted on 8/21/2010 by RaisinloafРеал Мадрид утре игра пријателска утакмица против Херкулес,но Мурињо во составот не повика многу важни играчи.Така ,Реал Мадрид утре против Херкулес ке започне без Икер Касиљас,Серхио Рамос и Чаби Алонсо , трите капитени на тимот , а на списокот го нема ни Кристиано Роналдо.Мурињо во тимот се одлучи да повика и двајца од Кастиља па така повторно во тимот е Хуанфран.

Повикани за утре:

Голмани:Дудек,Адан
Одбрана:Карваљо,Марсело,Арбелоа,Дренте,Матеос,Хуанан
Средина:Озил,Кедира,Лас,Гранеро,Каналес,Гаго,Леон,Ван Дер Варт,Ди Мариа
Напад:Хуанфран,Бензема,Игуаин,Хоселу.

Се очекува од првата минута да настапи Месут Озил како и тандемот Бензема-Игуаин.

No Response to "Против Херкулес без Рамос и Касиљас"

Leave A Reply