сабота, август 21, 2010

Мурињо : 9-та се наоѓа во Кастиља

Posted on 8/21/2010 by RaisinloafРеал Мадрид ова лето нема повеке да се засилува а во тоа се увери и јавноста по изјавата на Мурињо дека до почетокот на новата сезона ке ги прати играчите од Кастиља.Тој покрај напаѓач од Реаловата школа ке премести во првиот тим и еден бек , но не е сигурен дали ке биде десен или лев.

Мурињо:

"Моето решение за трет напаѓач се наоѓа во Кастиља.Тамо ке пронајдам напаѓач - изјави Мурињо кој со ова ке им ја подигне и самодовербата на младинците кои со години се осеќаат запоставено.Исто така напомена дека Реал ова лето за 74 милиони доведе шест нови играчи а само малку се продадени и дека ростерот мора да се намали на 23 играчи.

No Response to "Мурињо : 9-та се наоѓа во Кастиља"

Leave A Reply