недела, август 22, 2010

Mурињо : Гвардиола е совршен тренер

Posted on 8/22/2010 by RaisinloafЖозе Мурињо упати пар комплименти на сметка на тренерот на најголемиот ривал на Реал , Пеп Гвардиола.
Барселона вчера на домашен терен очекувано ја декласираше Севиња во рамките на Супер Купот на Шпанија со 4:0 и со тоа ја освои првата титула во новата сезона.Доколку се прашувал Мурињо тој на Пеп би му понудил договор на 10 година наместо на 6 , колку што му понуди актуелниот претседател на Барселона , Сандро Росел.

Mурињо:

"Пеп е совршен тренер за Барса.Каталонец е , роден е таму и навивачите го обожаваат.Кога Сандро стана претседател му понуди договор на шест години.Да бев јас на негово место ке му понудев договор на десет години.Јас сум човек кој сака неговиот тим да игра атрактивна игра и тоа ке го барам од играчите на Реал оваа сезона , немам намера да играм со пет играчи во одбрана." - заврши Мурињо.

No Response to "Mурињо : Гвардиола е совршен тренер"

Leave A Reply