недела, јули 11, 2010

Калиендо: Реал испрати понуда

Posted on 7/11/2010 by HristijanKrstevАнтонио Калиендо за Sky Sport 24 потврди дека Реал Мадрид му понудил договор на Маикон.

Агентот на бразилскиот интернационалец, Даглас Маикон, Антонио Калиендо очигледно бара решение за својот клиент да го смести во Реал Мадрид. Ова го потврдуваат и неговите бројни изјави, а пред некоја ден потврди и дека Реал Мадрид испратил официјална понуда и на играчот, и на Интер, но Масимо Морати упорно ги одбива тие понуди.

- Реал Мадрид испрати официјална понуда за играчот, но очигледно е дека таа не е доволна. Сега мораме да ја чекаме одлуката на Морати, тој бара 35 милиони евра, и јас сметам дека тоа не е многу. Кога Мурињо стигна во Реал, јасно порача дека Маикон е неговата желба број 1. - изјави агентот на Маикон.

No Response to "Калиендо: Реал испрати понуда"

Leave A Reply