петок, април 01, 2011

Kaка,Роналдо,Бензема,Марсело,Гаго во аут

Posted on 4/01/2011 by Raisinloaf


Жозе Мурињо го објави списокот на играчи за мечот со Спортинг Гижон.На списокот од 20 играчи ги нема Кака,Роналдо,Бензема,Марсело и Гаго кои се повредени и Леон кој поради одлука на тренерот не е повикан.Добра вест за Мурињо е вракањето на Игуаин кој по долга пауза би требало да добие 10-15 минути.

Голмани:Касиљас,Адан,Дудек
Одбрана:Гарај,Албиол,Рамос,Карваљо,Пепе,Арбелоа
Средина:Лас,Кедира,Алекс,Хуанфран,Каналес,Озил,Ди Мариа,Хуан Карлос
Напад:Адебајор и Игуаин

No Response to "Kaка,Роналдо,Бензема,Марсело,Гаго во аут"

Leave A Reply