петок, април 08, 2011

Реал Мадрид најефикасна екипа во Лигата на Шампионите

Posted on 4/08/2011 by Raisinloaf
Со победата против Тотенхем од 4:0 , Реал Мадрид го продолжи фантастичниот биланс во Лигата на Шампионите , а покрај тоа се и најефикасна екипа во досегашниот дел од натпреварувањето.Реал постигнал вкупно 23 погодоци сезонава во ЛШ.

15-09-2010 : Реал Мадрид - Ајакс 2-0
28-09-2010 : Оксер - Реал Мадрид 0-1
19-10-2010 : Реал Мадрид - Милан 2-0
03-11-2010 : Милан - Реал Мадрид 2-2
23-11-2010 : Ајакс - Реал Мадрид 0-4
08-12-2010 : Реал Мадрид - Оксер 4-0
22-02-2011 : Лион - Реал Мадрид 1-1
16-03-2011 : Реал Мадрид - Лион 3-0
05-04-2011 : Реал Мадрид - Тотенхем 4-0

No Response to "Реал Мадрид најефикасна екипа во Лигата на Шампионите"

Leave A Reply