вторник, март 29, 2011

Реал со мега-понуди за Чави и Љоренте

Posted on 3/29/2011 by RaisinloafРеал Мадрид спремил 50 милиони евра за фудбалерите и главни ѕвезди на Атлетик Билбао , Чави Мартинез и Фернандо Љоренте.Мартинез во Билбао пристигна во 2006 од Осасуна а добрите игри за баскискиот клуб му обезбедија место во составот на Шпанската репрезентација а Мурињо го сака во тимот бидејки одговара на неговата тактика.За да се реализираат овие трансфери , Реал на лето ке направи чистка и ке се ослободи од Гаго,Лас,Леон и Каналес како и од играчот кој Мурињо го пофали дека сјајно работи и се труди на тренинзите Естебан Гранеро.Реал во Мартинез гледа вистински партнер за Чаби Алонсо на средината.Челниците на Реал му спремиле три милиони по сезона и 20 милиони за Атлетико , а освен за него Реал се интересира и за Љоренте па доколку дојдат во пакет тоа ке ги чини околу 50 милиони евра.

No Response to "Реал со мега-понуди за Чави и Љоренте"

Leave A Reply