среда, декември 29, 2010

Мурињо се плаши дека Перез ке го продаде Гаго без негова дозвола

Posted on 12/29/2010 by Raisinloaf


Тренерот на Реал, Жозе Мурињо стравува дека Фернандо Гаго ке биде продаден.Реал планира продажба на Мамаду Диара и Гаго во Јануари и додека Мурињо се согласува со продажба на Диара истото не го мисли и со Гаго.Мурињо го гледа Гаго како достојна замена и подршка на Кедира и Лас во натпреварит од Ла Лига и Копа Дел Реј.Но претседателот на Реал ,Флорентино Перез сака да собере пари за да донесе нови засилувања и веке го понудил Гаго на градскиот ривал Атлетико Мадрид додека и Севиља е заинтересирана за неговите услуги.

No Response to "Мурињо се плаши дека Перез ке го продаде Гаго без негова дозвола"

Leave A Reply