петок, декември 17, 2010

Лига на Шампиони : Реал - Лион

Posted on 12/17/2010 by Raisinloaf

Лион - Реал

Реал Мадрид и оваа година во осминафиналето го доби најнепосакуваниот противник.Францускиот Лион повторно го предизвикува Реал.Сепак Реал во ждрепот ги избегна Интер и Арсенал.Ова ке биде втор натпревар помеѓу Реал и Лион во осминафиналето откако минатата сезона Лион испадна подобар од дуелот со Реал , на домашен терен совладувајки го со 1:0 а во Мадрид одиграа само 1:1 недоволно за Реал да продолжи понатаму.Сепак да се надеваме дека оваа е година на Реал и по долго време , Реал ке го помине осминафиналето во ЛШ.

No Response to "Лига на Шампиони : Реал - Лион"

Leave A Reply