вторник, декември 14, 2010

Мурињо одбиен , нема засилувања

Posted on 12/14/2010 by Raisinloaf


Овие денови во Реал се случуваат чудни и неочекувани настани.Жозе Мурињо бара нов напаѓач , но нема да го добие.Перез со доаѓањето во Реал повторно потроши многу пари.Го продаде незадоволниот Робен,потоа Снајдер , но најмалку е крив за заминувањето на Раул.Бившиот капитен , знаеш дека нема да добива многу шанси за игра па затоа го напушти клубот и тоа отвори голема дупка во нападот.Реал остана на два напаѓача а повредата на Игуаин покажа дека Реал е тенок во нападот.Бензема еден натпревар игра добро , а веке наредните два - три лошо.Затоа Мурињо бара ново засилување но нема да го добие бидејки Перез и Валдано сакаат Мурињо да биде трпелив и да се види што ке биде со Игуаин.Ако Игуаин паузира некаде до Јануари ке го присили Мурињо да бара засилување во академијата  , што и е добро за младинците но и лошо бидејки Мурињо објасни дека е лошо да се бара на сред сезона да се адаптира еден неискусен и млад играч и тоа може да биде лошо за амбициите на Перез , уште оваа сезона да се освојат трофеи.Мората е добар,талентиран и сигурно дека ке добие шанса но за тоа треба време , кое за Реал е драгоцено ако оваа сезона сакаме титула и ништо чудно и оваа сезона да останеме без трофеј.

Дали Перез ги повторува истите грешки од првиот мандат?

No Response to "Мурињо одбиен , нема засилувања"

Leave A Reply