сабота, август 07, 2010

Oзил уште ова лето во Реал ?

Posted on 8/07/2010 by RaisinloafПрема пишувањата на шпанските медиуми , повредата на Кака и неговото отсуство , ке го натерат Реал Мадрид да го доведе Месут Озил од Вердер уште оваа лето наместо наредното како слободен играч.Имено АС наведува дека челниците ке го доведат Озил само за разумна цена која не би требало да биде повисока од 15 милиони евра.Иако на позицијата на Кака , Реал ги има Рафаел Ван Дер Варт и Каналес сепак Мурињо сеуште нема доверба во младиот 19 годишен Каналес а Ван Дер Варт се поврзува со заминување во Милан или Ливерпул.Сепак ништо од ова не е официјално потврдено но се верува дека една од двете страни (Реал и Вердер) во наредните денови или ке ја демантираат оваа вест или ке соопштат дека постои понуда а на нас фановите на Реал останува да видиме дали уште оваа сезона ке го гледаме Озил во Реал.

No Response to "Oзил уште ова лето во Реал ?"

Leave A Reply