петок, август 06, 2010

Игуаин : Целта на тимот се три титули

Posted on 8/06/2010 by RaisinloafНајдобриот играч на Реал Мадрид во последните две сезони Гонзало Игуаин за службениот сајт на Реал Мадрид изјави дека целта на екипата за новата сезона се сите три титули.
"Нашата цел во наредната сезона се да се освојат сите три титули.Тоа ке биде сјајна награда за навивачите, кои се надеваат и очекуваат тоа да се случи.Реал Мадрид има освоено најмногу титули во ЛШ и се надеваме дека оваа сезона ке го додадеме 10 - от трофеј во витрините."
"На личен план се надевам дека ке постигнам повеке голови од лани и пред се знам дека тоа ке и помогне на екипата да ги оствари своите цели.Мината сезона постигнав многу погодоци и се надевам дека оваа сезона ке го надмашам тој број.

No Response to "Игуаин : Целта на тимот се три титули"

Leave A Reply