среда, август 11, 2010

Дренте на позајмица во Расинг?

Posted on 8/11/2010 by RaisinloafРојстон Дренте ке го напишти Реал Мадрид оваа лето а клубот очекува понуди за него.Можеби најдобра е онаа што пристигна од Расинг , имено откако Оскар Серано се повреди ,Расинг бара играч кој ке го замени.Наводно Дренте би заминал на едногодишна позајмица откако 23 годишниот Дренте не успеа да го увери Мурињо дека тој е правиот човек за Реал.За Дренте досега се интересираа Бенфика,Спортинг и италијанските клубови Јувентус и Фиорентина , додека Јуве е заинтересиран и за Ласана Диара.Дренте не покажа ништо на Американската турнеја а Мурињо веднаш се одлучи за негова продажба па доколку Дренте замине Реал на позицијата лев бек би ги имал само Марсело и Арбелоа.

No Response to "Дренте на позајмица во Расинг?"

Leave A Reply