среда, август 18, 2010

Рамос : Имаме одлична екипа

Posted on 8/18/2010 by RaisinloafСерхио Рамос смета дека Реал Мадрид има одлична млада екипа , а на најновото засилување Месут Озил му порача дека сите соиграчи ке му помогнат што побрзо да се адаптира во новата средина.

"Се што можам да изјавам е дека имаме добра екипа.Сите сме среќни поради доаѓањето на Озил и ке му помогнеме да то побрзо се прилагоди."
"Сакавме да победиме против Стандард, но тие подолго време се подготвуваат за новата сезона од нас."

No Response to "Рамос : Имаме одлична екипа"

Leave A Reply