вторник, јули 27, 2010

Маркос Алонсо потпиша за Болтон

Posted on 7/27/2010 by RaisinloafТалентираниот лев бек од школата на Реал Мадрид денеска премина во редовите на Англискиот премиерлигаш Болтон.19 годишниот , кој запиша и еден настап за првиот тим на Реал во победата над Сантандер од 2-0 за англискиот тим потпиша на 4-ри години а е трето засилување за Болтон по
Мартин Петров и Роби Блејк.Во Болтон ке има силна конкуренција за стартните единаесет а менаџерот Овен Којл за не изјави дека е голем талент и играч каков им треба.Алонсо е проценет на 2.5 милиони но не е познато за колку потпиша со Болтон а за него се интересираа и Фулам и Астон Вила.Како и до сега во договорот со Болтон стои и трансфер клаузула во која во следните 2 години Реал би можел без негодувања да го врати назад на Бернабеу.

No Response to "Маркос Алонсо потпиша за Болтон"

Leave A Reply