сабота, јули 31, 2010

Анхел Ди Мариа го имаше првиот тренинг за Реал

Posted on 7/31/2010 by RaisinloafАнхел Ди Мариа за прв пат тренираше за новиот клуб.Тој на тренингот во Америка каде при доаѓањето во тренинг кампот беше топло пречекан од Мурињо.Ди Мариа не тренираше веднаш туку неколку часа помина во теретаната па на вториот тренинг за прв пат имаше допир со топката.Сега се очекува доаѓање на играчите од Шпанската репрезентација но и младиот Серхио Каналес кој вчера загуби со Шпансакта репрезентација до 19 години во финалето на Европскиот куп каде заедно со Родриго Морено беа совладани од Франција.

No Response to "Анхел Ди Мариа го имаше првиот тренинг за Реал"

Leave A Reply