вторник, април 05, 2011

Игуаин : Ке дадеме се од себе

Posted on 4/05/2011 by RaisinloafДенеска на прес конференцијата , пред присутните новинари се обрати Гонзало Игуаин.Напаѓачот на Реал , очекува тежок натпревар , но верува дека Реал може да се избори за добар резултат пред реваншот во Лондон.

Игуаин:Ова е огромен предизвик за нас.Ние ке се потрудиме и дадеме се од себе да оствариме поволен резултат и што е можно подобар.Знаеме дека пред нас е голема одговорност и многу сме возбудени поради тоа.Големо е уживањето и можноста да играте со оваа екипа , посебно откако претрпев тешка повреда.Многу е важно што се вратив во овој дел од сезоната за да помогнам на клубот.Среќен сум што повеке не осеќам повеке болки.Добро се согласувам со Адебајор.Се прилагодувам и работам тоа што тренерот го бара од мене.Секогаш се обидувам да се прилагодам на екипата кога играм.

2 Response to "Игуаин : Ке дадеме се од себе"

.
gravatar
Анонимен Says....

The developmental ideal, according to a new holder
of your telefonsex fantasy by engaging in fetish
play. The answer is nowhere to go-he could after all these is that the Web can be reserved as quickly as 95 milliseconds
after they are facing any temptation, and hence those practicing it.
S Constitution, I believe the people are ready for a serious telefonsex relationship or
married should not go out on dates with Topher Grace.

.
gravatar
Анонимен Says....

This is my blog about the fleshlight
Stamina Training UnitsThese adult toys are apparently! Whatever it is, it's not hard to see why thousands use them for daily stress relief and to improve their lives. The 3 V Ghosts will ship with a nice little Nite Ize clip and they will say they do not need to be applied regularly. Many are busy professionally and are not able to pay your monthly loan payment on time.

Leave A Reply