четврток, март 31, 2011

Таиво на мета на Реал ?

Posted on 3/31/2011 by Dani
Дефанзивецот на Марсеј, Таиво е на мета на Реал Мадрид, твдри Марка.
Иако најверојатно се чинеше дека овој играч од наредната сезона ќе го носи дресот на Бенфика, Марка тврди дека во борба за него се приклучиле и Реал Мадрид.

Наводно Жозе Мурињо, го гледа Таиво како идеална алтернатива за Марсело на позиција лев бек, и ќе се обиде да го доведе на Сантијаго. Бенфика го сакаат Таиво како замена за Фабио Коентрао кој најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Баерн Минхен

No Response to "Таиво на мета на Реал ?"

Leave A Reply