понеделник, август 16, 2010

Реал денеска преговара со Вердер за Озил?

Posted on 8/16/2010 by RaisinloafПо информациите дека вчера Реал Мадрид се договорил со агентот на Месут Озил за преминувањето на играчот во Реал Мадрид денеска официјално клубот соопшти дека претставници на клубот заминале за Бремен да преговараат за отштетата која клубот од Бремен ја бара.Наводно личните услови на играчот веке се договорени и останува само Вердер да ја прифати понудата на Реал која се верува дека нема да изнесува помалку од 10 милиони но не и повеке од 16 милиони.Како и да од Реал изјавија дека до утре се би требало да се знае околу иднината на играчот кој треба да дојде како замена за Рафаел Ван Дер Варт кој највероватно ке се одлучи да премине во тимот на Вердер или Милан.

No Response to "Реал денеска преговара со Вердер за Озил?"

Leave A Reply