вторник, јули 27, 2010

Реал и Сити во борба за Давид Луиз

Posted on 7/27/2010 by RaisinloafРеал Мадрид и Манчестер Сити влегоа во борба за услугите на португалецот Давид Луиз.Реал и Сити се единствените клубови кои можат да ги исполнат барањата на Бенфика и играчот.Наводно Реал дава 28 милиони додека Сити 5 милиони повеке но играчот изјави дека нема намера да оди во Сити.Неодамна од Бенфика изјавија дека нема да го продадат Луиз во Реал бидејки бараат 32 милиони а Реал даваше 25 милиони па затоа сега новата понуда изнесува 28 милиони.Играчот без проблем би преминал во Реал бидејки се голем клуб , ги исполнуваат сите негови барања и има добри пријатели и сонародници т.е Пепе и Роналдо како и тренерот Мурињо.Но освен пари Реал има предност пред Сити бидејки можат во понудата да вметнат и играчи , Бенфика е заинтересирана за Ројстон Дренте.Давид Луиз има 23 години и освен на позицијата стопер , одличен е и на бековските позии.

No Response to "Реал и Сити во борба за Давид Луиз"

Leave A Reply