четврток, јули 22, 2010

Раул потпишал со Шалке ???

Posted on 7/22/2010 by Raisinloaf


Според германскиот таблоид Билд , легендата на Реал , Раул потшпишал 2-годишен договор со германскиот прволигаш Шалке за кој ке заработува по 6 милиони евра по сезона.Реал Мадрид исто така дале зелено светло за реализација на трасферот иако Раул имаше договор до 2011 сепак ке замине без никаква отштета.Се верува дека клучна улога во убедувањето на Раул да се приклучи на Шалке има поранешниот клупски колега , Метцелдер кој исто така оваа лето се пресели како слободен играч но и можноста да игра во ЛШ.Засега огицијална потврда нема од двата клуба но во следните денови се би требало да биде финализирано.

No Response to "Раул потпишал со Шалке ???"

Leave A Reply